עושים קניות בחו"ל? כדאי שתקראו את זה

Tax free-פטור מס לתיריים
מה זה? והאם כדאי?

אחד מהמושגים הידועים על חובבי השופינג בחו"ל- הוא "טאקס פרי" (tax free).
מה זה בעצם טאקס פרי? בהרבה מדינות ישנם מיסים על מוצרים רבים, שתיירים אינם מחוייבים במס זה. החנויות לא יכולות להוריד לכם את המס מהמחיר בעת הקניה, אבל אפשר לבקש "טאקס פרי"- בדרך כלל הרשתות נותנות זאת מעל סכום קניה מסויים, ואם עברתם אותו אתם יכולים לקבל טאקס פרי.
בחלק מהמדינות תצטרכו להציג את הדרכון שלכם כבר בחנות ולמלא טופס קצר. בטופס יופיע הסכום אותו תוכלו לקבל כשתסיימו את הביקור באותה המדינה, הסכום הוא בעצם אחוז המס- שאתם בתור תיירים, לא חייבים בו.

נשמע פשוט מאד, אך לא תמיד..

ישנם מטיילים רבים שאומרים שהעניין פשוט וכדאי- מבקשים בכל קניה טאקס פרי- חותמים- ומקבלים את הכסף בשדה התעופה.

אבל, יש גם אותיות קטנות

לדוגמא, ביעדים מסוימים תדרשו לתת אשראי לפיקדון בעת ביצוע ההחזר. הסיבה לכך, שאם לא תשלשלו את הקבלות של הקניות לתיבה המיועדת בשדה התעופה, ו/או בשעות הפתיחה, ו/או לא תמלאו נכון עד הסוף את כל הטפסים ועוד אותיות קטנות נוספות, יגבו מכם בחזרה את הסכום שקיבלתם.

כמו כן, הדבר דורש זמן נוסף ומשמעותי בשדה התעופה. בדרך כלל ישנם תורים בעמדת הטאקס פרי. אנשים רבים רוצים לקבל החזר על המס אותו שילמו על הקניות שלהם, לא מילאו טוב את הטפסים, לא הבינו את כל מה שנדרש מהם לעשות ועוד, גורם לתורים רבים וזמן המתנה ארוך.

נתקלתי גם בסיטואציה מתסכלת באחד מיעדי אירופה, למרות שידוע כיעד שמאוד קל לקבל בו טאקס פרי: התבקשתי להציג בפני הפקיד את הקניות שעשיתי ועליהן אני מבקש החזר מס. הקניות לא היו עלי, הן היו במזוודה אותה שלחתי כבר בעמדת הצ'ק אין. וכך יצא שגם עמדתי בתור ושרפתי זמן, גם ביקשתי בכל חנות טאקס פרי וביזבזתי זמן נוסף בחנויות וגם- לא הצלחתי לקבל טאקס פרי בסופו של דבר.

אני חייב לציין שכן הצלחתי לקבל מספר פעמים טאקס פרי, וזה אכן היה נהדר. ישנם יעדים שהפרוצדורה קלה מאוד- באים, מציגים קבלות ודרכון ומקבלים את הטאקס פרי. אך ישנם יעדים שהדבר לא משתלם בכלל ומאד קשה לקבל טאקס פרי, או שיגבו ממך אותו בחזרה בגלל פרט קטן ששכחת לעשות בשדה התעופה.

לסיכום- אם אתם מעוניינים לקבל טאקס פרי, מומלץ בכל יעד לבדוק היטב מה ההליך המדוייק כדי לקבל את ההחזר ולא לפספס אף פרט. אני אישית בדרך כלל מעדיף לוותר על ההחזר ולא לשרוף את הזמן על הצד שאולי בסוף אצליח לקבל טאקס פרי. לאתר גלובל בלו- טאקס פרי

צייד הטיסות

טאקס פרי tax free
קרדיט לתמונה: pixabay

תוכן עניינים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתובת החברה

אודם 3, פתח תקווה

055-931-1222

mydealteutza@gmail.com

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם