דרכון ירוק – כל מה שצריך לדעת

לאחרונה פורסם נושא "הדרכון הירוק". תוכנית הדרכון הירוק של משרד הבריאות במסגרתה יחולקו תעודות מעבר לאזרחים שיחוסנו מקורונה. התוכנית נועדה גם להיטיב עם האזרחים שיסכימו ל התחסן, גם להקל על מערכת הבריאות וגם להניע מחדש את התיירות.

חשוב לציין שאלו הפרטים הידועים לנו כרגע,ויכולים להשתנות.

מי יקבל דרכון ירוק?

בגדול,כל מי שיש לו נוגדנים לנגיף קורונה. מי שיתחסן לקורונה יקבל את הדרכון,שבועיים אחרי קבלת מנת החיסון השניה. לפי נתוני ישראל היום,גם מחלימים מקורונה יהיו זכאים לדרכון הירוק.

מה היא אפליקציית הדרכון הירוק?

בתחילת ינואר צפוי להתחיל פיילוט הדרכון הירוק.האפליקציה תציג בעלי דרכון ירוק:מתחסנים שקיבלנו את המנה ההשניה,מחלימים מקורונה,ומי שקיבל תוצאת בדיקת קורונה שלילית ב 72 השעות האחרונות.בסיום הפיילוט,יעלה לכל אחד קוד QR ייחודי אשר יציג את הנתונים המלאים,ויעזור לשימושים נוספים.

 

לכמה זמן תקף הדרכון הירוק?

ככל הנראה לדרכון הירוק יהיה תוקף של שנה למתחסנים.נראה שגם למחלימים מקורונה יהיה הדרכון בתוקף למשך 12 חודשים. וכמובן לנבדקים שליליים יהיה הדרכון הירוק בתוקף ל 72 שעות-מה שיאפשר מעבר חופשי באיים הירוקים.

מה לגבי ילדים?

ילדים ובני נוער מתחת לגיל 16 שאינם יכולים להתחסן, יוכלו לקבל תו מעבר רק אם הם רשומים במשרד הבריאות כמחלימים או כאלה שביצעו בדיקה ונמצאו שליליים. הילדים יוכלו לקבל תו מעבר באמצעות ההורים אם הם רשומים בתעודת הזהות שלה ההורים.

שר המודיעין אלי כהן, יוזם המהלך: "מדובר בבשורה חשובה לעסקים וזרז משמעותי לחזרה לשגרה. אפליקציית הדרכון הבריאותי היא מהלך חיוני לכלכלה, לפתיחת העסקים ולחזרה מהירה לשגרה, והיא תהיה תמריץ חשוב להתחסן. השימוש באפליקציה יאפשר את פתיחתם של מתחמי הבילוי, התיירות והפנאי".

צייד הטיסות

דרכון ירוק
קרדיט לתמונה: unpless

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם..

רשת מלונות מטיילים

רשת מלונות מטיילים

אם אתם מחפשים חווית לינה ייחודית, נוחה ונגישה, רשת מלונות מטיילים היא הבחירה האידיאלית עבורכם. עם מגוון רחב של מלונות הממוקמים באזורים תיירותיים פופולריים ברחבי ישראל, רשת מלונות מטיילים מציעה פתרונות לינה מותאמים לכל סוגי המטיילים – משפחות, זוגות, קבוצות חברים ומטיילים בודדים.

קרא עוד »
מקומות יפים בים המלח

מקומות יפים בים המלח

ים המלח הוא אחד המקומות הייחודיים ביותר בעולם, והוא ידוע בעיקר בזכות מימיו המלוחים והעשירים במינרלים. אך מעבר לרחצה במים המלוחים, ישנם מקומות יפים בים המלח שמציעים חוויות בלתי נשכחות

קרא עוד »

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתובת החברה

אודם 3, פתח תקווה

055-931-1222

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם