חוקים חדשים בתנאי הכניסה לישראל

כפי שפורסם באתר lexology, ישנם חוקים חדשים לנכנסים לישראל לתיירים שאינם ישראלים.

משרד החוץ הכריז על שינוי משמעותי: כל מבקר במדינת ישראל חייב להצטייד בוויזה או באשרת תייר. הוויזה תהיה תקפה לשנתיים וניתנת לרכישה דרך האתר המיועד לכך. בתחילת חודש מאי, ישראל הודיעה על שינוי בכללי הכניסה למדינה, שנוגעים במיוחד למבקרים ממדינות הפטורות מאשרות כניסה.

במסגרת השינויים החדשים, מבקרים ממדינות הפטורות מאשרות יידרשו לקבל אישור נסיעות אלקטרוני, ETA-IL (Electronic Travel Authorization) כדי להיכנס לישראל. האישור יהיה תקף לתקופה של שנתיים ויאפשר מספר ביקורים של עד 90 יום כל אחד במהלך תקופה זו. במקרים בהם ביקור בודד יימשך יותר מ-90 יום, יש להגיש בקשה להארכת שהייה.

כל המבקרים בישראל, למעט אזרחים ישראלים או בעלי מספר זהות ישראלי, חייבים להצטייד בוויזה בתוקף או באישור ETA-IL לפני תחילת נסיעתם. מומלץ להגיש בקשה לאישור לפחות 72 שעות לפני כל סידורי הנסיעה. תהליך קבלת ה-ETA-IL מתבצע באמצעות אפליקציה מקוונת באתר המיועד לכך. המבקשים ימלאו שאלון בסיסי וישלמו עמלה בסך 25 ₪, ובדרך כלל יקבלו תשובה בתוך 24-72 שעות.

המערכת החדשה תיכנס לפיילוט ב-1 ביוני 2024, תחילה עבור בעלי דרכונים אמריקאים וגרמניים. בתקופת הפיילוט, הגשת הבקשה תהיה וולונטרית וללא תשלום. החל מה-1 ביולי 2024, המערכת תיפתח לבעלי דרכונים נוספים ממדינות הפטורות מאשרה.

המערכת האלקטרונית נועדה לבחון מראש בקשות כניסה לישראל עבור תיירים ממדינות הפטורות מאשרה, בדומה למערכות הקיימות בארה"ב, קנדה ואוסטרליה. מטרת הגשת הבקשה היא לוודא שאין מניעה לעליית הנוסעים על טיסה לישראל. במקרה של סירוב, המבקשים יופנו למוקד השירות לקבלת הסבר והנחיות להמשך פעולה בהתאם לסיבת הסירוב.

מקור: לחץ כאן

צייד הטיסות

ויזה לתיירים בישראל
קרדיט לתמונה: pixabay

תוכן עניינים

אולי יעניין אותך גם..

רשת מלונות מטיילים

רשת מלונות מטיילים

אם אתם מחפשים חווית לינה ייחודית, נוחה ונגישה, רשת מלונות מטיילים היא הבחירה האידיאלית עבורכם. עם מגוון רחב של מלונות הממוקמים באזורים תיירותיים פופולריים ברחבי ישראל, רשת מלונות מטיילים מציעה פתרונות לינה מותאמים לכל סוגי המטיילים – משפחות, זוגות, קבוצות חברים ומטיילים בודדים.

קרא עוד »
מקומות יפים בים המלח

מקומות יפים בים המלח

ים המלח הוא אחד המקומות הייחודיים ביותר בעולם, והוא ידוע בעיקר בזכות מימיו המלוחים והעשירים במינרלים. אך מעבר לרחצה במים המלוחים, ישנם מקומות יפים בים המלח שמציעים חוויות בלתי נשכחות

קרא עוד »

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתובת החברה

אודם 3, פתח תקווה

055-931-1222

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם